Search
Close this search box.
,

Fins a 29 guardonats pels èxits del darrer curs en la Nit de l’Esport de Sitges

L'alcaldessa avança que s'ha iniciat el procés per fer un nou camp de futbol

Els premiats en la nit d'ahir al Terramar // AJUNTAMENT DE SITGES

Fins a 29 guardons es van lliurar ahir al vespre en la 37a edició de la Nit de l’Esport de Sitges. Es van distingir persones o equips pels èxits que van obtenir en la darrera temporada.

L’acte es va celebrar als Jardins de Terramar amb una representació de la majoria de clubs de Sitges. Enguany, l’acte va formar part de la Setmana de l’Esport, que l’Ajuntament ha recuperat per donar visibilitat a l’àmplia oferta esportiva de la vila.

L’alcaldessa de Sitges, Aurora Carbonell, va felicitar totes les persones guardonades i va agrair la feina d’esportistes i clubs “per mantenir viva l’activitat en moments difícils, no tan sols per la pandèmia”.

També va avançar que el procés per construir un nou camp de futbol, amb caràcter polivalent, a Pins Vens, ja ha començat i que ja s’està estudiant la construcció d’un nou pavelló d’esports.

Carbonell va assegurar que “l’administració no va tan ràpida com voldríem, però avancem en la millora de les instal·lacions esportives. Ja hem fet el primer pas pel nou camp de futbol i quan comença el procés, aquest ja no s’atura”.

Fins diumenge encara es pot continuar gaudint de les activitats esportives emmarcades dins de la Setmana de l’Esport 2022.



Relació de premiats de la 37a Nit de l’Esport:

· Leonardo Oliver Severin, del Club de Golf Terramar, campió de Catalunya Matchplay sub-16 2021 categoria benjamí.

· Míriam Ayora Gómez, del Club de Golf Terramar, campiona de Catalunya absoluta 2021 categoria sènior.

· Jorge Rubio Rivero, del Club de Golf Terramar, campió de Catalunya sènior 2021.

· Luca Hoek Le Guenedal, del Club Natació Sitges, campió de Catalunya i d’Espanya en categoria aleví.

· Joaquín Lara Ruiz, del Moto Club Sitges, campió de Catalunya Trial clàssiques de la categoria de clàssics.

· David Gómez Carrión, del Moto Club Sitges, campió de Catalunya d’Enduro en categoria màster.

· Nicolàs Moleti, del Rugby Club Sitges, campió de Catalunya sots-18 en la modalitat de 7.

· Tony Llewellyn, del Club Natació Sitges, campió de Catalunya d’hivern en 200 esquena categoria +60.

· Joan Lluís Royo Rodés, del Club Natació Sitges, campió de Catalunya d’estiu en 100 esquena i 200 esquena categoria +70.

· Gerard Pujol Hernández, del Club Natació Sitges, campió de Catalunya d’estiu en 100 braça categoria +25.

· Raül Roch Blom, del Club Natació Sitges, campió de Catalunya d’estiu en 200 esquena en categoria +50.

· Oriol Monzó Montero, jugador sitgetà de tennis taula, campió d’Espanya absolut en dobles i subcampió d’Europa Trophy.

· Antoni Ponce Bertrán, del Club Natació Sitges, Medalla d’Argent en els XVI Jocs paralímpics Tòquio 2021 i Medalla d’or al campionat del món 2022.

· Joan Eduard Piñero Vázquez, del Club Bàsquet Sitges, Medalla de Distinció en la categoria d’argent, de la Federació catalana de basquetbol.

· Ignasi Vicente López, del Club Bàsquet Sitges, Medalla de Distinció en la categoria d’argent, de la Federació catalana de basquetbol.

· Galdric Bover Arnal, del Club Bàsquet Sitges, Medalla de Distinció en categoria de bronze, de la Federació catalana de basquetbol.

· Noel Guillén Ferret, del Club Bàsquet Sitges, Medalla de Distinció en categoria de bronze, de la Federació catalana de basquetbol.

· Michael Collins, Reconeixement a l’expresident (2015-2022) de l’Associació cultural i esportiva Futbol Gaèlic de Sitges.

· Equip premini A masculí, del Club Bàsquet Sitges, campió del grup 2 del nivell D1 de la federació catalana de basquetbol.

· Equip mini A femení, del Club Esportiu Sitgetà de Basquetbol, campió del grup 5, nivell B, de la Federació catalana de basquetbol.

· Equip mini A masculí, del Club Bàsquet Sitges, campió del grup 2 del nivell B2 de la Federació catalana de basquetbol.

· Equip sots 21 femení, del Club Esportiu Sitgetà de Basquetbol, campió del grup 2 de nivell B de la Federació catalana de basquetbol.

· Jorge Rubio Rivero i Juan Manuel Leach Cucurella, del Club de Golf Terramar, campions del campionat d’Espanya dobles categoria sènior.

· Equip femení del Club de Golf Terramar, campiones del 25è Quadrangular femení de Catalunya.

· Equip Interclubs Terramar masculí del Club de Golf Terramar, campions de Catalunya Interclubs Absolut 2021.

· Equip aleví masculí, del Club Natació Sitges, campió de Catalunya en relleus 4 x 100 estils.

· Equip sots-18, del Rugby Club Sitges, campió de Catalunya en la modalitat a 7 i a 15.

· Equip infantil A, del Club Futbol Blanca Subur, campió de Lliga de 1a divisió i ascens a Divisió preferent.

· Equip aleví C, del Club Futbol Blanca Subur, campió de Lliga de 3a divisió i ascens a 2a divisió.

Comparteix la notícia